Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności. Zamknij okno

pracownia witraży Witroart
Witraże Witroart
Pracownia witraży WITROART jest kontynuacją rodzinnych tradycji rodziny Janek.
Wykonuje witraże świeckie i religijne w najrozmaitszych formach, o tematyce historycznej i współczesnej. Zajmuje się również konserwacją i renowacją starych witraży.
Witraż
Witraż

Witraże - Piotr Janek

przejdź do galerii i zobacz więcej naszych witraży

Pracownia witraży „WITROART” jest kontynuacją rodzinnych tradycji, zapoczątkowanych przez mojego ojca Ryszarda Janka.

W 1973 rozpocząłem naukę w zawodzie. Od roku 1985 roku prowadzę w Poznaniu pracownię „WITROART”. Specjalizuję się w szczególności w witrażach o tematyce sakralnej, a także świeckiej. Realizuję także witraże z obrazów uznanych malarzy, w tym Wyspiańskiego, Picassa. W pracy wykorzystuję różnorodne techniki – zarówno tradycyjnego ołowiu czy technik Tiffaniego, ale również wykorzystuję nowoczesne techniki komputerowe.

Moje wieloletnie doświadczenie oraz nauka od mistrzów w swoim fachu spowodowały, że zajmuję się również wymagającą szczególnych zdolności renowacją oraz konserwacją zabytkowych i starych witraży. Przywrócenie im pierwotnego wyglądu oraz odtworzenie nawet dużych fragmentów jest pracą skomplikowaną, niemniej dla mnie bardzo satysfakcjonującą.

przejdź do galerii i zobacz więcej naszych witraży

Stale współpracuję z uznanymi artystami plastykami, którzy przygotowują projekty witraży. Miałem przyjemność pracować wraz z panią mgr art. plastyk Heleną Pape-Bożyk w latach 1970-1990 oraz z panią mgr art. plastyk Haliną Cieślińska – Brzeska ze szkoły krakowskiej. Aktualnie prowadzę współpracę z panią mgr art. plastyk Małgorzatą Jarosz-Trocholepszą, mgr art. plastyk Danutą Piątkowiak-Pstrąg, panem mgr arch. art. plastyk Januszem Pstrągiem oraz ks. prof. Marianem Cynką.

Realizuję też zamówienia witraży według obrazów znanych malarzy np. Picasso, Kossak, Wyspiański, które zdobią nowoczesne wnętrza galerii, domów, restauracji.

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą oraz galerią witraży.

przejdź do galerii i zobacz więcej naszych witraży

Ważniejsze realizacje nowych witraży:

przejdź do galerii i zobacz więcej naszych witraży

Renowacja i konserwacja witraży:

Zobacz galerię

Zapraszamy do zapoznania się z polityką prywatności

© 2024 Witroart
projektowanie stron WebdesignArt